Hakkımızda

Hakkımızda

Dünden bugüne Abant Makina

Miladı 1974 yılına uzanan Abant Group, Adapazarı’nda Muzaffer GÜREŞ tarafından süt ve süt ürünleri üretimine başlayarak attı ilk tohumlarını.
Kısa sürede filizlerini verdi ve her geçen gün bilinirliği arttıran, sevilen bir marka haline geldi. Marmara illerinde kök salarak, bölgesel güç olma yolunda büyük gelişme kaydetti. Sunduğu hizmet ile sadık ve memnun müşteri kitlesine ulaşmanın haklı gururunu yaşadı. Disiplinli ve titiz çalışmasından asla ödün vermemesi, atılan ilk tohumdan bu yana müşterisiyle arasında kurduğu duygusal bağı, geçmişten geleceğe taşıdı. 

” Yeniliklerin öncüsü oldu ve Türkiye’yi ilklerle tanıştırdı.”

Yaptığı işi aynı zamanda sosyal sorumluluk olarak gören, topluma fayda sağlayacak değişim ve yeniliklere öncülük etme cesaretiyle fark yaratan Abant Group, gıda endüstrisine yönelik vakum paketleme & inkjet kodlama alanında, Türkiye’nin ilk üretici firması oldu. 

“Bilim & teknoloji rehberliğinde uzmanlığını ve ürün yelpazesini sürekli geliştirdi. “

Abant Group, sahip olduğu sağlam iş fikri, tecrübe, azim ve sabır sayesinde doğru zamanda doğru kararlar aldı. Dünya trendlerini yakından takip ederken, kazanılmış değerlerine yenilerini ekledi. Her daim daha iyisini sunmak üzere yatırım yapan Abant Group, 2001 yılında etiketleme makinaları montajına başlayarak genişlettiği ürün gamı ile sektörde liderliğini sürdürmeye devam etti.

“Her geçen gün büyüyen bir firma ,uluslararası bir marka oldu.”

Sunduğu hizmette aşıladığı güven, ürünlerindeki kalite ve özen sayesinde hızla tanınmaya başlayan Abant Group, Dünya’nın birçok noktasına ihracat yapmaya başladı. Ayrıca tüm iş ilişkilerinde şeffaflık, doğruluk, dürüstlük, tüketiciye ve çevreye saygı konusunda gösterdiği derin hassasiyet ile, faaliyette olduğu ülkelerde en çok tercih edilen markalar arasında olmayı başardı.

 “Hedefi, en iyi bildiği işi severek yapmaktı. Hedefine ulaştı. “

Abant Group en iyi bildiği iş olan paketleme, kodlama, etiketleme alanında,  gıdadan otomotive, kozmetikten sanayiye kadar pek çok firmaya, üretimden başlayarak pazarlama ve satış sonrası hizmetleri kapsayan tüm aşamalarda %100 destek vermektedir. 
Tıpkı insanlar gibi kurumlarında etik değerleri olması gerektiğine inanan Abant Group ; kabiliyetiyle, usta üreticiliğiyle, teknolojisiyle, yatırımlarıyla, tutkusuyla, özverisiyle hedefinin ötesine geçerek istikrarlı büyümesine devam etmektedir.

“Bugünden geleceğe…”

Abant Group, geleceğe kalan bir marka olma yolunda kaliteyi, sürekli iyileşmeyi, çalışanların tatminini, üretimde verimliliği, müşteride güveni ön planda tutmaya devam edecektir. Her gün daha iyi öğrenmek, daha fazla gelişmek ve memnun müşteri sayısını arttırmak için çalışacaktır. Değişen ve gelişen çevre koşullarını köklü geçmişinden edindiği tecrübeyle yoğurarak, mükemmele ulaşan güçlü yarınların temsilcisi olacaktır.

Doğru zamanda, doğru uzmanlık ile ürünlerimizi 44 ülkeye ihraç ediyoruz.

00+

Ülkeye İhracat

Yönetim Politikası

ABANT GIDA VE MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ; topluma, çalışanlarına ve çevreye duyarlı yaklaşım ve kalite anlayışı ile; yatırımlarını insana, bilgiye ve teknolojiye yaparak sıfır hata ile hizmet, sıfır çevre kazası hedeflemektedir. Bu inançla;

  • Çevre ve Kalite ile ilgili tüm mevzuat, idari düzenlemeler, yasal sorumluluk ve standartlara uymayı,
  • Kullanılan teknoloji ve yardımcı faktörlerin kalite ve çevresel etkilerini göz önünde tutmayı ve gerekli tüm tedbirleri almayı,
  • Organizasyonun her kademesinde Kalite ve Çevre gerekliliklerimize uygun ortak bir bakış açısı sağlamayı,
  • Tüm çalışanlarına ve taşeron ve tedarikçilerine eğitim ve açık iletişim imkanı sağlamayı,
  • Müşterilerinin mevcut ve gelişen ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan kaliteli ve çevreci hizmetleri sunmayı ve müşterilerinin yaşamlarını daha iyi kılmayı,
  • Tedarikçileri ve müşterileri ile kazan kazandır prensibi ile işbirliği ve güven içerisinde çalışmayı,
  • Enerji ve doğal kaynakları optimum düzeyde kullanmayı, kirliliğin önlenmesini, atıkların azaltılmasını ve kaynağında ayrılarak maksimum geri dönüşümü sağlamayı,
  • Tüm süreçlerini ve yönetim sistemleri uygulamalarını sürekli olarak iyileştirmeyi ve geliştirmeyi, gelişime daima açık olmayı,
  • Çevreye ve topluma olan duyarlılığı ile örnek olmayı,

taahhüt etmektedir.

Misyonumuz

Abant Gıda ve Makina saygın ve güvenilir olmanın, kazanılmış değerleri korumaya ve sorumluluk anlayışına bağlı bulunduğunu bilincindedir. Varoluşundan bu yana kalitesinden taviz vermeden mükemmelliğin detayda gizli olduğunun bilinci ile, daima daha iyiye hedefi ile çağdaş hizmet sunmaktadır.

Vizyonumuz

Abant Group, sektöründe uluslararası kalite standartlarını karşılayacak şekilde sunduğu hizmet anlayışını sürekli geliştirmekte ve içinde bulunduğu pazarda lider firma olmayı hedeflemektedir. Bu hedefe ulaşmak için, müşteride güven ve memnuniyeti sağlamayı ön planda tutan, müşteri odaklı bir yönetim anlayışını benimsemektedir. Sürekli iyileştirme ve öğrenme vazgeçilmez değer olarak şirket kültürü içinde yer alır. Tüm Abant personeli bu ilkeler ışığında uluslararası kalite standartlarını karşılayacak şekilde çalışır.